Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Sprytny Blog
Właśnie wysłaliśmy zamówienie nr 4000

Właśnie obsłużyliśmy zamówienie numer 4000. To nas skłoniło do tego, żeby sprawdzić kilka innych statystyk.

Okazuje się, że nasi klienci używają 7073 sztuki podstawek, uchwytów, stojaków i nakładek na biurko. Nasza typowa dostawa, która pokrywa zapotrzebowanie na kilka miesięcy, to około 3 ton. A mówimy o podstawkach, które często ważą kilkaset gramów, a najcięższe nasze stojaki nie przekraczają 10kg. 

Dziękujemy Państwu za zaufanie i wszelkie sygnały o tym, jak nasze produkty pomagają Państwu w codziennej pracy, czyniąc ją wygodniejszą. 

Porządki w magazynie

Przygotowujemy się do podsumowania roku i robimy porządki w naszym magazynie. Mamy kilka sztuk uchwytów i stojaków, które nasi klienci testowali i zwrócili, stąd kartony noszą ślady przesyłki. Wszystko jest kompletne i poza śladami montażu, nie noszą śladów użytkowania.

Stąd nadarza się okazja, żeby ktoś z Was taniej je kupił. Szukajcie w dziale promocje!

Jakie ramię do monitora wybrać? Sprawdź, jak idealniezorganizować pracę z komputerem!

W dzisiejszym świecie elektronika to stały element codzienności. Wiele osób korzysta z niej nawet po kilkanaście godzin dziennie – zarówno w pracy, jak i po godzinach. Niestety użytkowanie komputerów, laptopów i tabletów często wiąże się z niewłaściwą pozycją i dyskomfortem. Jak idealnie zorganizować pracę ze sprzętem? Postaw na ramię do monitora! Sprawdź, dlaczego warto je wykorzystać i jak duże daje to możliwości!

Blog chmura tagów

Ergonomia pracy przy komputerze - sprawdź, jak osiągnąć pozytywny efekt!

0

Ergonomia to nic innego jak przystosowanie narzędzi, środowiska, maszyn i ogólnie warunków pracy do psychofizycznych oraz anatomicznych możliwości człowieka. Celem jest efektywność pracy oraz uniknięcie chorób zawodowych. Ergonomia pracy przy komputerze jest prosta do uzyskania. Trzeba się jedynie trzymać kilku zasad.

Prawidłowe ułożenie laptopa albo monitora

Prawidłowe ułożenie sprzętów oraz wszystkich potrzebnych akcesoriów na biurku ma duży sens. Monitor powinien być ustawiony na biurku w 40-75 centymetrowej odległości od oczu, zapewniając tym samym kąt obserwacji od oczu równy 20°-50° w dół, od poziomej linii prowadzonej na wysokości oczu. Postawa ciała, którą dzięki temu się uzyskuje, pozwala na zminimalizowanie obciążenia karku oraz oczu. Aby uzyskać odpowiednią ergonomię pracy przy komputerze, warto wykorzystać specjalne podkładki i uchwyty do monitorów i laptopów. Pozwolą one idealnie dopasować odpowiedni poziom sprzętu do wysokości użytkownika itp. Mają one rozmaite konstrukcje, np. monitor można ustawić na specjalnie przystosowanym stojaku na podłodze, dzięki czemu otrzymuje się o wiele więcej miejsca na biurku, co jest wygodne w przypadku przepisywania np. dużej ilości dokumentów.

Inne przedmioty i zasady

Poprawna i wygodna postawa przy pracy zależy również od kilku innych czynników. Podstawą jest wygodne i dopasowane krzesło, oraz blat biurka na odpowiedniej wysokości. Na ergonomię pracy przy komputerze ma też wpływ posiadanie podnóżka. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające zachować ergonomiczną postawę.

Krzesło powinno mieć elementy regulowane - wysokość, podłokietniki, oparcie - dzięki temu doskonale dopasujesz do swoich indywidualnych preferencji i sylwetki. Klawiatura z myszką również powinna mieć swoje nieprzypadkowe miejsce na biurku. Zachowaj kąt prosty między ramieniem a przedramieniem, co umożliwi odciążenie mięśni. Niemniej ważne są przerwy podczas wykonania pracy - zaleca się, by było to minimum 5 minut po każdej godzinie spędzonej przed monitorem. Warto ten czas wykorzystać na przewietrzenie się i zresetowanie myśli, zjedzenie sycącej przekąski, a także krótkie ćwiczenia, które pomogą rozprostować ciało, a także pobudzą krążenie. Dzięki temu po powrocie do pracy będziesz z pewnością bardziej rześki, a także łatwiej będzie Ci na nowo zebrać myśli.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl