Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Sprytny Blog
Uchwyt do monitora jako udogodnienie w pracy biurowej

Ergonomia pracy przy komputerze to kluczowe zadanie nie tylko w biurze. Trudno ją osiągnąć korzystając z urządzeń mobilnych, które mają zwykle nieduże ekrany. Coraz częściej zwracają na nią również osoby, które swoje biuro urządziły we własnym domu. Takie elementy jak uchwyt do monitora to tylko jedno z rozwiązań, jakie znacznie usprawnia codzienne korzystanie z urządzeń mobilnych.

Uchwyt na dwa monitory może poprawić Twój komfort pracy!

Komputery to narzędzie pracy wielu ludzi. Graficy, projektanci, czy analitycy często muszą korzystać z dwóch urządzeń jednocześnie. Generuje to wiele trudności. Urządzenia zajmują bardzo dużo miejsca, a swobodny dostęp do nich w zależności od wielkości biurka może być znacznie utrudniony. Istnieje skuteczne rozwiązanie, które nie tylko poprawi komfort twojej pracy, ale także pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie. Zamiast trzymać monitory na biurku, umieść je nad nim za pomocą specjalnego uchwytu.

Blog chmura tagów

Uchwyt do monitora jako udogodnienie w pracy biurowej

0

Ergonomia pracy przy komputerze to kluczowe zadanie nie tylko w biurze. Trudno ją osiągnąć korzystając z urządzeń mobilnych, które mają zwykle nieduże ekrany. Coraz częściej zwracają na nią również osoby, które swoje biuro urządziły we własnym domu. Takie elementy jak uchwyt do monitora to tylko jedno z rozwiązań, jakie znacznie usprawnia codzienne korzystanie z urządzeń mobilnych.

Większa powierzchnia

Głównym powodem, dla którego inwestuje się w uchwyt do monitora, jest zwiększenie powierzchni biurka. Mimo, że współczesne monitory są znacznie cieńsze od swoich poprzedników, ich podstawa nadal zajmuje na biurku lub blacie sporo miejsca szczególnie, gdy umieścimy go tam, gdzie nakazują zasady ergonomii – czyli w zasięgu ramion.Można to zmienić, podwieszając monitor za pomocą specjalnego uchwytu. Taki wariant powoduje lepsze rozplanowanie przestrzeni, przeznaczonej do pracy. Solidne akcesorium ustabilizuje monitor (lub nawet dwa) i unieruchomi go na wybranej przez nas wysokości. Opcji mocowania jest kilka. Najbardziej praktyczne pomysły można podejrzeć w sklepie SprytneBiurko.

Właściwa wysokość

Uchwyt do monitora to rozwiązanie, ułatwiające ustawienie tego urządzenia zgodnie z naszymi potrzebami. Monitor łatwo przesunąć, oddalić, ustawić jego pochylenie, a nawet odwrócić. Równie szybko zmienia się wysokość ekranu. W przypadku dwóch ekranów można je ustawiać na jednym poziomie lub też dowolnej wysokości.

Sprytny system uchwytów składa się z solidnego ramienia i kolumny. Ta ostatnia jest mocowana na krawędzi blatu. Zacisk zwykle ma podstawę gumową, dzięki czemu nie pozostawia śladów na drewnie. Do ramion można przytwierdzić ekran o różnych parametrach, przy czym warto sprawdzać właściwości techniczne poszczególnych modeli.

Mamy także nowoczesne uchwyty do monitorów ze sprężyną gazową, która pozwalają utrzymać wagę monitora, pozwalając na swobodną regulację do słownie jedną ręką. Sprężyna gazowa równoważy ciężar monitora, dzięki czemu podniesienie czy opuszczenie monitora nie wymaga wysiłku. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza szczególnie, gdy często zmieniamy położenie monitora, przykładowo:

- obracamy monitor do układu pionowego i z powrotem do poziomego

- pracujemy z innymi osobami, pokazujemy innym osobom rzeczy na naszym ekranie,

- pracujemy przy biurku trochę stojąc, trochę siedząc,

- z jednego biurka korzysta kilka osób (rodzina z dziećmi, tzw. Hot-desk w biurze)

Zalety stosowania

Nowoczesne akcesoria biurowe są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Uchwyt do monitora jest solidny i elegancki. Najczęściej stanowi połączenie aluminium z ewentualnymi wstawkami w kolorze białym lub czarnym. Istnieją również opcje o kolorze metalicznym. Uchwyty mają ramiona o różnej długości, którą można dobrać do swoich potrzeb, co daje dużą swobodę pozycji. Niektóre modele podtrzymują również laptopa, dzięki czemu również z ekranu lapotpa możemy korzystać równie wygodnie

Ekran, umieszczony na wysięgniku jest zwykle na wysokości wzroku, co stanowi bardzo anatomiczną pozycję dla kręgosłupa osoby pracującej. Nie ma ryzyka przeciążenia odcinka szyjnego oraz lędźwiowego.

Praktyczne gadżety do pracy biurowej doceniają zwłaszcza osoby, dla których praca przy komputerze to podstawa. Przydają się zwłaszcza tym, którzy wykonują skomplikowane projekty nie tylko przy pomocy jednego urządzenia.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl